czwartek, 16 sierpnia 2012

Pierwszy pobyt na Djerbie i ... nowa znajomość


Dla kobiety jak ja z humorem
wszystkie drzwi stoją otworem
wszędzie znajdę towarzystwo
mówię Wam, że to nie wszystko

Opowiastek będzie wiele
więc czytajcie przyjaciele
moje notki wyjazdowe
są naprawdę odlotowe
Hotel Prima Life Garden Park


       Raz zakorzeniony bakcyl podróżnika zaszczepiony przez córkę zaczął procentować. Po powrocie z Krety ciągle mnie nosiło, gdzie by się wybrać. Będąc w lutym 2005 r. na zakupach z córką, znudzona przedłużającą się jej obecnością wyszłam ze sklepu na świeże powietrze. Spacerowałam po błocie (roztopy) od początku do końca budynku, gdzie znajdował się sklep. Oglądałam wystawy, przeglądałam się w nich. I oto moim oczom ukazał się cudowny napis "BIURO PODRÓŻY". Nie zastanawiałam się nawet sekundy. A co mi szkodzi wejść i zapytać, jakie mają oferty.

       Wiedziałam, że mogę wyjechać dopiero od 1 kwietnia. To nie prima aprilis - tak było. Bardzo uprzejmy Pan na moją prośbę o wybranie w określonej cenie jakiegoś miejsca na ziemi zasugerował pobyt na Djerbie. Pomna swoich doświadczeń z wyżywieniem, natychmiast zaznaczyłam, że w grę wchodzi tylko opcja all incl. OK. Ponieważ agent wiedział, że trochę to potrwa zaproponował kawę. Ale ze mnie panisko. Słuchałam z rozdziawionym pyskiem co też mogę i za ile zwiedzić. Udawałam światowca bo wstyd, że tak mało wiem o świecie.

       Wreszcie padła nazwa Djerba - wyspa koło Tunezji. OK. Pomyślałam - gdzie Tunezja wiem. Dobra nasza, dam radę. Konferując z agentem blisko godzinę zapomniałam, że córka może mnie szukać. My byliśmy już w trakcie finalizacji umowy, kiedy znalazła mnie u niego. Była zadowolona z mojego wyboru bo i kraj nie był mi znany i kultura. Oczywiście natychmiast po powrocie do domu weszłam na forum turystyczne gazety i rozpoczęłam nawiązywanie kontaktów z o osobami, które były w hotelu Prima Life Garden Park. Otrzymywałam od ludzi bardzo szczegółowe informacje odnośnie miejsca, jedzenia, rozrywek. Przeglądarka w kompie była w ciągłym ruchu. Wszystko co mi przekazano sprawdzałam na innych forach.

       Ponieważ leciałam w kwietniu ciągle przeglądałam stronę Eximu i sprawdzałam jaka jest pogoda. Wiedziałam zatem jakie ciuchy wrzucić do walizki. Przygotowałam sobie wszelkie kremy z filtrem, kostium plażowy, kapelusik i mogłam zaśpiewać "bądź gotowy już do drogi". Na lotnisku miałam znowu pietra jak to będzie. W autobusie, który miał nas dowieźć do samolotu poznałam młodych rodziców z 2 letnią córeczką jak się okazało również z Warszawy i mieszkających ode mnie kilka przystanków autobusowych. Gabrysia miała przyszywaną babcię na czas wyjazdu a młodzi towarzystwo w podróży. 


z przyszywaną wnuczką Gabrysią
Wprawdzie samolot linii tunezyjskich odleciał z 50 minutowym opóźnieniem, ale zmierzałam ku nowej przygodzie. Ale raz kozie śmierć. A widok z okna samolotu - uff cudeńko.

       Dolecieliśmy do Monastyru, gdzie nikt nas wcześniej nie poinformował o tym międzylądowaniu. Na pozostałych pasażerów udających się na Djerbę czekaliśmy blisko godzinę i znowu w drogę. Ale ten lot już był krótki i wreszcie lotnisko w Zarzis.


Lotnisko w Zarzis
  Po odebraniu bagażu, rezydentka poprowadziła nas do autokaru, którym pojechaliśmy do celu naszej podróży. W drodze opowiadała nam o wadach i zaletach pobytu na Djerbie, o handlu, o różnych zachowaniach turystów, o targowaniu się, jak ustrzec się dolegliwości żołądkowych itp.

6 komentarzy:

 1. Witaj Antoni, Jak widzisz wzięłam z Ciebie przykład i przenoszę się na inną platformę. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze trochę, a cała onetownia przeniesie na inne platformy.

   Usuń
  2. na to wygląda, że nie ma co zwlekać z przeniesieniem na nową doskonałą platformę.

   Usuń
 2. Witam w nowej odsłonie. Ja to też zrobiłam niedawno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam w nowych prograch, zapraszam serdecznie, miejsca dosyć dla wszystkich

   Usuń

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w okienku NAZWA wpisać nick i w okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w komentarzu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...