niedziela, 20 listopada 2016

Mam marzenie

Oczyma wyobraźni już widzę miny czytających – kpiące, śmieszne, pełne........., że starej babie odwaliło. A owszem mimo dojrzałego wieku jak każdy marzę. A moje marzenia do tej pory te bardzo realne zostały spełnione – poleciałam do Afryki, jechałam na wielbłądzie, leciałam na spadochronie za motorówką, nocowałam na Saharze – największej pustyni świata. Mogą się spełnić marzenia – oczywiście o ile są realne. Tak więc mimo cyfr u pana pessela jestem młoda duchem. Wszystkim wokoło powtarzam, że pessel to tylko cyfry. Wśród moich znajomych panuje opinia, że dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. Oczywiście że nie. Całe życie towarzyszy mi muzyka, a jak muzyka to i taniec. Nawet chodziłam na kurs tańca, wprawdzie krótko, ale zawsze trochę liznęłam tej sztuki.

Oglądając „Taniec z gwiazdami” niejednokrotnie patrząc na tancerzy myślałam i marzyłam by chociaż raz oddać się w ręce zawodowego tancerza. Co może być w tym przeszkodą? Wiek, tusza, niesprawność – przecież to wszystko można pokonać. Ja siebie akceptuję taką jaką jestem. Na sezon wiosenny mam zamiar zapisać się na Zumbę.

Jan Kliment
Rafał Maserak

 
Stefano Terrazzino

Dla różnych osób jest Fundacja Mam Marzenie. Bardzo szczytny cel. Czemu nie powstaje jakaś organizacja aby spełniać marzenia osób dojrzałych. Może sięgam za wysoko? A niby czemu nie mogę sobie pozwolić na takie marzenie. Zakładając bloga nie przyszło mi nawet na myśl, że będę udzielała wywiadów tak w czasopismach jak i dwukrotnie w telewizji oraz na portalach turystycznych. To daje mi poczucie, że człowiek do końca życia przynajmniej dla siebie stanowi wielką wartość. Opinia obiegowa o osobach dojrzałych czyli seniorach nie jest miła. Czy mając tyle lat ile mam powinnam siedzieć w domu w papuciach, z kotem na kolanach, dziergająca na drutach? Chodzę po domu boso, kota nie mam, a dzierganie na drutach mnie irytuje – za wolno przybywa ściegu. Staram się być aktywna tak psychicznie jak i fizycznie. Czytam, słucham muzyki, kręcę bioderkami przy pracach domowych, jednym słowem być na topie.

Obecnie znowu pracuję, przebywam wśród ludzi – odmłodniałam wewnętrznie o jakieś …..... 20 lat, zatem wracam do swoich marzeń, kto wie co z nich wyniknie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w okienku NAZWA wpisać nick i w okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w komentarzu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...