poniedziałek, 5 września 2016

Czy to jest miłość czy to jest kochanie?


Psychologia zawsze mnie interesowała. Pracując w Zakładzie psychologii poczytałam to i owo. Ale też interesowały mnie relacje międzyludzkie.
Czasami jest to sprawa poważna, życiowa a czasami coś co mnie w głupocie ludzkiej powala na kolana.

Taka oto sytuacja.
Facet rozwiedziony, z dzieckiem przy byłej żonie, casanova od siedmiu boleści, Czatuje na wszystkich możliwych portalach randkowych gdzie poznał swoją nową zdobycz. Nie mnie oceniać obojga ale to chyba naprawdę psycholog potrzebny do rozwikłania problemmów obojga. Owa dama spędza noc z „ukochanym” na pierwszej randce po czym układa sobie scenariusz przyszłego życia. Poprzednia ukochana przybyła z wizytą, którą zakłóciła wizyta oblubienica. Przyjechała do ukochanego bez uprzedzenia dużo kilometrów, bez uprzedzenia, podstępem dostała się do bloku udając sąsiadkę po czym bombardowała drzwi dzwonkiem, szarpaniem klamką. Ukochany będąc w towarzystwie innej kobiety ignorował obecność kobiety za drzwiami. Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie Pani za drzwiami była „cierpliwa” i za drzwiami spędziła 5 godzin.

Jak bym to oceniła. Nie jestem znawcą problemu jedynie kobietą dojrzała z pewnym bagażem doświadczeń życiowych. Wymądrzać się nie zamierzam jedynie posługując się logiką. Pan jest niedojrzały emocjonalnie, a przy tym życiowy tchórz. Oczekuje chyba – tak sądzę że albo czas rozwiąże za niego problemy albo ktoś inny. Pani natomiast – chyba realizuje swój plan życia, nie zastanawiając się nad zachowaniem, nie mówiąc o kobiecej godności. No cóż może chęć bycia z kimś jest silniejsza niż logika, czy tzw. mądrość życiowa.

Dobry temat na pracę dla psychologa, a może i psychiatry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w okienku NAZWA wpisać nick i w okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w komentarzu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...