niedziela, 17 lipca 2016

Fucha na medal


Przez ileś lat na emeryturze taka fucha mi się nie trafiła. Dzieki temu że mam dobre układy z ludźmi z którymi pracowałam dość długo, pamięć o mnie pozostała.

Wracałam z wizyty kontrolnej u okulisty kiedy zawibrował mi w kieszeni telefon, na wyświetlaczu znajome nazwisko. W autobusie nie można gadać bo i tłum ludzi i hałas. Poprosiłam koleżankę o telefon za 30 minut. W domu zajęłam się swoimi sprawami, ale gdzieś w podświadomości coś mi mówiło że sprawa ważna. No i doczekałam się. Wiadomość jaką otrzymałam postawiła mnie na nogi. Propozycja zastępstwa za koleżankę, która poszła do szpitala. Perspektywa pracy na zlecenie – godzinowo cały etat była super. Wprawdzie miałam lekkie opory bo tego rodzaju pracy nie znałam. Prowadzenie sekretariatu to inna branża. Ale skoro o mnie pomyślano i zaproponowano to znaczy że uznano za wpełni zdolną do podjęcia wyzwania.

Miałam jeden problem, który nieco mnie niepokoił. Dwa dni wcześniej umówiłam się z koleżanką z zagranicy, która wybierała się z wizytą do Polski, że zamieszka u mnie i będziemy razem spędzać czas. Uznałam że muszę ją o tym powiadomić. Przytaczać rozmowy dokładnie nie będę, ale zadałam pytanie – nie wiem co teraz zrobić, jak oddrzucę tą propozycję to więcej takiej nie dostanę, do emerytury każdy grosz się przyda, przecież nie będziesz czekać aż wrócę z pracy. Na końcu moje pytanie – co zrobić? - brak odpowiedzi. Nie spodziewałam się reakcji w stylu, tak się nie robi, okłamałam, reszty słów szkoda przytaczać. Jakie kłamstwo skoro nie miałam pojęcia o tej propozycji pracy. No cóż efekt taki, że została była znajomą. Samo życie.

Najpierw chodziłam do koleżanki która mnie wprowadzała w zakres obowiązków. Uczyłam się od podstaw bo programy były dla mnie nowością, ale mam nadzieję że nic nie skopałam. Miło było też zobaczyć starą kadrę i ich uśmiechy, powitania, miłe słowa. Okazuje się, że tak oni jak ja mamy wrażenie jakbym na emeryturę odchodziła dzień, dwa czy tydzień temu. No cóż mózg wyćwiczony najpierw w pracy z cyferkami, potem sekretariat. Na sklerozę jeszcze nie cierpię i chwała Bogu.

Zdrowotnie też nie narzekam, grzechotniki z woreczka poszły do utylizacji, wnuczek skończył 6 klasę ze świadectwem z czerwonym paskiem, córka założyła bloga o tematyce cukierniczo-wegetariańsko-wegańskiej, także wpisu w książce kucharskiej Dr Jacobsa – polskie wydanie, ja dorobiłam się 2 wywiadów gazetowych w tym roku. Nie narzekam – jedynie i chyba nie tylko mój strach o przyszłość, jak każdego emeryta. Zawsze jednak dopowiadam, że mam dach nad głową, w miarę dobre zdrowie i cokolwiek do garnka to już nie jest źle. Pozytywne myślenie – to nam daje napęd do życia.

A za zarobione pieniądze może odpocznę pod palmami? Kto wie? 
Michaś ze świadectwem
okładka książki kucharskiej
przepis córki
 

6 komentarzy:

 1. Jadziu.
  Pozytywne myślenie to jest to! ja to wieczorem mam niewesołe mysli ale nadrabiam miną. Ale jak rano się obudzę to wszystko widzę lepiej. Jeśli zmienią przepisy to za niecałe dwa lata mam emeryturę. Ale i tab będzie się pracować jak zdrowie pozwoli. Pozdrowienia serdeczne z Żoliborza
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vojtku , nie jest łatwo pozytywnie myśleć, ale też nie wpadać w rozpacz. Zawsze starałam się tak w ludziach jak i w różnych sytuacjach znajdować coś pozytywnego. Inaczej to już tylko psychiatryk by został. Jesli mam co włożyć do garnka, głodna spać nie chodzę, mam dach (własny) nad głową i w miarę dobre zdrowie to już powód aby rano wstać z usmiechem na twarzy.
   Pozdrawiam z Wilanowa

   Usuń
 2. Fajnie, że trafiła się taka okazja, żeby jeszcze zarobić. Gratuluję. A znajomą nie ma się co przejmować, skoro nie potrafi tego zrozumieć, najwyraźniej nie ceni sobie Waszej znajomości, a o takie coś to nawet nie warto walczyć. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trafiła mi się prawdziwa fucha, cieszę się że stary personel o nie pamięta.

   Usuń
 3. Myślę, ze takich okazji pojawi się więcej. Skoro możesz przyjmować takie zastępstwa, to świetnie - szkoda tylko, że koleżanka z zagranicy nie zrozumiała Twojego punktu widzenia. Przecież po pracy nadal ma się dużo czasu, no i jeszcze weekendy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skoro w rozmowie powiedziałam że musiałaby czekać aż wrócę z pracy i zadałam otwarte pytanie - Basiu co robimy? NO cóż, było minęło, nie ma co wracać do tematu. W Polsce była ale nawet o jeden telefon się nie pokusiła.

   Usuń

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w okienku NAZWA wpisać nick i w okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w komentarzu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...