czwartek, 4 lutego 2016

Wampiry energetyczne w twoim otoczeniu? Rozejrzyj się uważnie !!!!!!!!!!!!


Zupełny przypadek sprawił, że zainteresowałam się tym tematem. Była u mnie z wizytą znajoma, której pasją jest wróżenie, jasnowidzenie i tp. Jak zwykle nasze rozmowy były o wszystkim i o niczym. Jadłyśmy ciasteczka, popijając herbatką. Spotykamy się czasami. Potem przysłała mi link do artykułu, który przeczytałam z zapartym tchem. Jak dobrze przeanalizować swoje znajomości to widzę, w moim kręgu kilku wampirów. Artykuł dość precyzyjnie określa charakter takiej osoby. Bo czymże jest taki rodzaj kontroli, dominacji, czy nie boję się nazwać rzeczy po imieniu władzy nad nami i odwrócenie odpowiedzialności. Zdobycie zaufania wampira do ofiary to też zaufanie w całym tego słowa znaczeniu. Każdy z nas potrzebuje kogoś z kim można porozmawiać bez wahania o swoich problemach. Dla wampira to nie lada gratka, potem przy każdej okazji i z każdym omawia to to usłyszał, komentując …............. Szkoda słów.

Przykład prosto z życia wzięte. Najpierw się kogoś zaprasza czy to wycieczka czy wizyta. W momencie kiedy sytuacja dojrzewa do omówienia szczegółów zaczyna się lawirowanie tak aby zniechęcić do skorzystania z zaproszenia. Rezultat jest taki, że zapraszana osoba wycofuje się z takiego zaproszenia. A co robi wampir – przecież zapraszał a to TY a nie ktoś inny zaproszenie odrzucił, wampir jako dobra ciocia czy wyjcio a ty wredna baba. Mnie nauczono i staram się tego pilnować. Skladam obietnice tylke te, kórych mogę dotrzymać. Pada też chęć pomocy, ale jaka to pomoc w którą mimo wszystko trzeba zainwestować. Jak piszą w artykule ofiara wampira jest zniechęcona, pozbawia się ją poczucia własnej wartości, ciągle podenerwowana.

Jak wynika z tego też artykułu, ofiarami wampirów emocjonalnych są osoby wrażliwe, być może z własnym poczuciem mniejszej wartości (to mój osąd), Zadaję sobie pytanie czy owe wampiry mają świadomość swoich zachowań. Chyba nie do końca.

Zacytuję kawałek artykułu
Osoby, określane jako wampiry emocjonalne żyją zatem w przekonaniu o tym, że ich potrzeby są ważniejsze niż potrzeby otoczenia. Co więcej, sądzą że wszelkie zasady społeczne dotyczą wszystkich prócz nich, jak też że domena popełniania błędów przypisana jest każdemu człowiekowi z wyłączeniem ich osoby. Innymi cechami wampirów psychicznych są: niecierpliwość, ślepe dążenie do celu i wszczynanie awantur, kiedy tylko coś nie idzie po ich myśli.

Wampiry przy takim zachowaniu nie są wg mnie zdolne do takich uczuć jak sympatia, lojalność (oj przekonałam się), szczerość i miłość. To osoby narcystyczne kochające tylko siebie.

Następny cytat
Początkową relację z wampirem energetycznym można porównać do zasłony dymnej, gdyż osoby te w sposób doskonały tworzą całą otoczkę, ukazując swój blask i wspaniałość, które, jak się później okazuje, są jedynie przykrywką ich egoizmu i chęci wykorzystania innych w celu odniesienia własnych korzyści. Taka sytuacja w efekcie powoduje, że sami nie wiemy, kiedy tak naprawdę zostajemy pochłonięci w wir destruktywnej relacji.

Jak doradza nam autorka publikacji Sabina Maćkowicz -
Wampiry energetyczne żyją wśród nas i co gorsza, ujawniają swoje manipulacyjne i destruktywne predyspozycje dopiero po pewnym czasie, kiedy to już jesteśmy zaangażowani i uwikłani w niebezpieczną dla nas relację. Mimo to przy każdej nowej znajomości powinniśmy zachować czujność, a wszelkie, nawet najmniejsze, sygnały traktować na poważnie. Pamiętajmy również, iż kluczem do zerwania niszczącej więzi jest nasza siła, pewność siebie i zdecydowane zachowanie.

http://www.psychiatria.pl/artykul/czy-wampiry-energetyczne-naprawde-wysysaja-z-nas-energie/11984.html

7 komentarzy:

 1. Ciekawy artykuł :)
  Zapraszam też do mnie, dopiero zaczynam : http://wspolczesneproblemy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. zajrzałam, jak na młoda osobę tematy i na czasie i ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja mama tez nigdy nie umiała pływać. Tata tak i to dobrze. Chodził na basen w Pałacu Kultury.

  Wiem, że takie osoby istnieją. I można na nie trafić. Ja trafiłem. Nic złego się nie stało. Ale po prostu wiem na kogo uważać i kogo unikać.
  Pozdrowienia serdeczne.
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jakoś do tej pory nie nauczyłam się pływac i pewnie już się nie nauczę.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Spotkałam kilka takich osób. Z większością z nich szybko zerwałam znajomość. Natomiast jedna taka znajomość się ostała i trwa ponad trzydzieści lat. Na początku znajomości męczyło mnie każde spotkanie, ale ponieważ była to osoba bliska naszemu przyjacielowi jakoś tolerowaliśmy ją ze względu na przyjaciela.
  Po latach nie wiem, albo myśmy się uodpornili, albo ona się dostosowała
  spotykamy się i jest fajnie.
  Nie zmienia to faktu, że wampiryzm energetyczny istnieje i są ludzie których powinniśmy unikać.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie uświadomiła o istnieniu wampirów energetycznych znajoma. Ja mam a raczej już miałam przez 5 lat i stwierdzam z całą świadomością że to o 5 lat za dużo.
   O innych powiem jak piszesz - należy i staram się ich unikać.
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Wampir energetyczny nie musi czasami nic robić zeby zabrać energię wystarczy tylko obecność a chorujesz kilka godzin jeśli w związku po długim czasie chorujesz brzydniesz to coś jest na poziomie energetycznym nie dobrze taka osoba jest i prawdopodobniej zawsze taka będzie ale trudno to uleczyć zerwanie kpntaktu daje korzysć ale mentalne odcięcie jest trudne szczególnie gdy jest to osoba bliska a podchodzi się do tego realnie tej osobie wydaje się że wszystko się uda ale po chwili widzi ze nie i znowu prosi i chce pokazać dobro może nie chce źle ale pamiętajcie nie można zmieniać swiata chorując a inni czując sie tak zle przy kimś uciekli by bo niewiele chce tak zyć przy osobie ktora czuje się dobrze ale nie daje nic na poziomie emocjonalnym w zamian zjawisto wampiryzmu jest trudne do wytlumaczenia i nie zawsze są to osoby z pozoru zle ale to co mają napewno da wam nieźle popalić

  OdpowiedzUsuń

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w okienku NAZWA wpisać nick i w okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w komentarzu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...