czwartek, 16 maja 2013

Wakacje w 2013 roku     Większość z nas już po Nowym Roku zastanawia się gdzie spędzić wczasy. Zaczynamy wtedy poszukiwania w internecie, zasięgamy języka u znajomych, porównujemy ceny. 


     Moim ukochanym kierunkiem jest oczywiście Tunezja. Za każdym moim wyborem stoi oczywiście cena. Ale już dawno doszłam do wniosku, że wczasy za granicą są tańsze niż w kraju. Jako ekonomista przeliczam dojazd, pokój, wyżywienie, kieszonkowe i wychodzi, że jak wybiorę wczasy np. w Tunezji to płacę mniej. 
     
     A mam wszystko pod ręką, wygodny lot samolotem, opiekę rezydenta (z tym różnie bywa), wyżywienie, no i co najważniejsze gwarancja pogody. Oczywiście zaglądam na różne strony w tym http://www.fostertravel.pl/wczasy/tunezja/ i zawsze coś ciekawego uda się wyczaić. Ceny przyzwoite, dobry opis hotelu. Akurat zawiesiłam wzrok na hotelu Thapsus w Mahdii bo znam ten hotel. Lecąc sama niestety zawsze muszę dopłacać do pokoju. Ale mówi się trudno. Wczasy w pojedynkę zawsze są obarczone ryzykiem. Już się do tego przyzwyczaiłam. Lubię być sama w pokoju, nieskrępowana, na luzie. Wprawdzie hotel posiada jedynie 3,5* ale wg mnie zasługuję na tą jedną więcej. 


  Będąc w 2007 roku na tzw. Olimpiadzie Oasis nocowaliśmy w tym hotelu. Tu oczywiście odbywały się nasze konkurencje sportowe. Mieliśmy też występ Miss Tunezji. Bardzo podobał mi się holl recepcyjny, czysty, przestronny z płytkami w formie szachownicy na podłodze. Ale tez miło wspominam z innego powodu. To właśnie w tym hotelu udzieliłam wywiadu dla kanału Podróże TV.


     W tym roku niestety wczasy za granicą muszę odłożyć bo właśnie wróciłam  z sanatorium w Krynicy Zdrój. Trzeba zbierać kasę ponownie, ale nie ustaję w poszukiwaniach dobrych ofert, niskich cen i czasami towarzystwa na wyjazd. 
 zdjęcia:
Żródło; www.fostertravel.pl
grudzień 2007 - w hotelu Thapsus

8 komentarzy:

 1. To prawda , że jak się trochę poszpera to można wyczaić niedrogi ale za to całkiem fajny wyjazd .
  Większośc moich podróży była za taką okazyjną cenę:)
  Tunezja jest od kilku lat bardzo przyzwoita cenowo ale Egipt np. także.
  Ja preferuję wycieczki objazdowe bo chcę jak najwięcej zobaczyć.Ciągle mi mało i mało:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja robię to samo tyle, że jestem zbyt leniwa na objazdóki. Ale masz rację Tunezja Egipt są w przyzwoitych cenach. Ja ciągle tylko niestety musze dopłacać do singla. Ale za wygodę trzeba płacić, ne będzie mi się nikt szwędał po pokoju.
   Ja patrzę głównie na okazje, inaczej wydałabym fortunę.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Na stronie poniżej też często pojawiają się ciekawe oferty wyjazdów.
  Pozdrawiam Przemysław Andrzejak
  www.wyjazdyzagranice.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Klik dobry:)
  I co? Nie lecisz, Jagoda, do ukochanej Tunezji?

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słonko, już wróciłam, Było odjazdowo.
   Jagoda

   Usuń
  2. To źle zrozumiałam notkę. Fajnie, że byłaś.

   Usuń
 4. Odeśpij zmęczenie i siadaj do nowych zapisków- czekam! Pozdrawiam gorąco- Danka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boję się, że trym razem ograniczę się do minimum. Pobyt zbyt osobisty na publiczne zapiski. Ale zapewniam że bawiłam się dobrze.
   Jagoda

   Usuń

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w okienku NAZWA wpisać nick i w okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w komentarzu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...