wtorek, 18 września 2012

PromujNoclegi.pl - jak promować hotel w internecie

Hoteli na polskim rynku ciągle przybywa. Rośnie tez konkurencja, z jaką trzeba się zmierzyć, dlatego warto efektywnie inwestować w reklamę.

Najskuteczniejsza, najszybsza i najtańsza dla hotelu jest reklama w Internecie. Reklama w prasie czy telewizji dla hotelu może okazać się zbyt kosztowna, a jej skuteczność nieadekwatna do poniesionych kosztów. Użytkownicy Internetu często wyszukują noclegów, korzystając z wyszukiwarki internetowej, takiej jak Google, czy Bing, dlatego przede wszystkim warto zadbać o stworzenie strony internetowej dla hotelu, która będzie funkcjonalna, a zarazem przyjazna wyszukiwarkom, by mogła być bez problemu uwzględniona i wyświetlana jak najwyżej w ich rankingach.

Jaka powinna być idealna strona internetowa hotelu?

Strona internetowa hotelu powinna być przejrzysta i co najważniejsze funkcjonalna. Design nie jest najważniejszy, lecz powinien być przyjazny, przyciągać uwagę i łatwo zapadać w pamięci, a zarazem odzwierciedlać charakter i klimat hotelu. Witryna powinna zawierać obowiązkowo pełną ofertę obiektu, mapkę dojazdu, zdjęcia oraz wszystkie dane kontaktowe. Zdjęcia najlepiej, aby przedstawiały każdy typ pokoju osobno, wnętrze hotelu a także sam hotel z zewnątrz. Bardzo dobrą praktyką jest także zamieszczenie promocyjnego filmu na temat obiektu oraz okolicy. Warto także umieścić informacje o dostępnych atrakcjach w okolicy. Stworzenie strony najlepiej zlecić specjalistom w tej branży. Firma WebMotive zajmuje się tworzeniem stron dla hoteli. Strona internetowa powinna wyświetlać się poprawnie w urządzeniach mobilnych.

Jak pozycjonować hotel w wyszukiwarkach?

Linki do strony hotelu z witryn poświęconych noclegom lub turystyce poprawiają pozycje linkowanej strony w indeksie wyszukiwarek. Promocja hotelu, czy tez innego obiektu noclegowego w wyszukiwarkach jest jedną z najskuteczniejszych technik promocji, dlatego warto skorzystać z oferty serwisu PromujNoclegi.pl, ponieważ pomaga on pozyskać linki właśnie z wartościowych i tematycznych witryn.

Jak poprawić wizerunek marki?

Istnieje wiele metod, jednakże wizerunek marki można skutecznie poprawić poprzez dystrybucje notek prasowych w serwisach poświęconych noclegom, a także mediach społecznościowych. PromujNoclegi.pl zajmuje się również tymi kwestiami, więc skorzystaj z oferty, z której już teraz korzysta Twoja konkurencja.

7 komentarzy:

 1. No i dzięki temu mamy potem z czego wybierać;)
  Hurghada

  OdpowiedzUsuń
 2. od kiedy istnieje internet i strony internetowe biur podróży, hoteli zawsze znajdzie się coś co nam odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam hotelu, to nie zareklamuję. Korzystam jednak z różnych promocji, jeśli mam zamiar gdzieś wyjechać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Generalnie ja bardziej szukam po biurach podróży sugerując się ceną, terminem i tp.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozwijając trochę temat polecam artykuł na naszym blogu
  http://blog.vert.info.pl/w/34/jak-reklamowac-hotel-w-internecie
  Życzę miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio szukałam podobnych informacji w necie i trafiłam na taki darmowy poradnik- http://guide.zapizap.com/informacja-o-poradniku/ Uświadomiłam sobie ile błędów popełniłam na początku, ale na szczęście teraz naprawiam i widzę efekty i więcej rezerwacji. Warto zajrzeć naprawdę, czasem jakieś szczegóły decydują o powodzeniu lub niepowodzeniu biznesu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, chociaż nie powiedziałabym, że to szczegóły, ale pewne nawyki, żeby więcej i szybciej- tak jak w tym poradniku wyczytałam np. dodawanie do katalogów bez logowania, żeby szybciej, a później nie można edytować danych i jest problem :/ Bardzo pomocny ten poradnik. Przeczytam go jeszcze parę razy ;)

   Usuń

Jak opublikować komentarz?

Jeśli nie masz KONTA GOOGLE, to można wybrać:

- NAZWA /ADRES URL - w okienku NAZWA wpisać nick i w okienku ADRES wkopiować adres swojego bloga.

- ANONIMOWY - w tej opcji proszę podpisać się w komentarzu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...